ייעוץ והכוונה

תואר ראשון במערכות מידע

"40% מבוגרי תואר ראשון לא עוסקים במקצוע שלמדו"(כלכליסט, ינואר 2020) 98% מבוגרי מערכות מידע באקדמית תל אביב - יפו עובדים במגוון תפקידים שנלמדו בתואר! תוכנית לימודים לתואר ראשון מטעם המכללה האקדמית תל אביב – יפו

תוכנית לימודים לתואר ראשון מטעם המכללה האקדמית תל אביב – יפו

ראש תוכנית מבח"ר: ד"ר עידן רוט

תואר ראשון Bs.c  מטעם המכללה האקדמית ת"א יפו.

מגוון מלגות מותאמות היכולות להגיע למימון מלא לזכאיות

הטכנולוגיה עוטפת אותנו מכל עבר ומלווה אותנו במהלך כל היום – בעבודה, בבית, לצרכים אישיים וחברתיים ובכל ענין. בעולם העסקים החדשני – שילוב של מערכות מידע וטכנולוגיה הינו תנאי בסיסי להצלחה בתחרות מול עסקים אחרים. השימוש במחשבים, תקשורת, אינטרנט, טלפונים חכמים ומחשבי לוח, הוא מהותי לכל ענפי התעשייה – עולם ההיי -טק בכלל וחברות הסטארט-אפ בפרט, מתבססים על טכנולוגיות אלו, ובעצם, כל דבר היום -רפואה, בנקאות, ייצור, קמעונאות, בידור, מוסדות, עמותות, ארגונים ועוד…

מדובר על מסלול רב תחומי, הכולל בתוכו מניפה גדולה של מקצועות והתמחויות, אשר משלבות יחד טכנולוגיה ועסקים. מערכות מידע מהוות כלי ניהול מרכזי, המסייע ביצירת אינטגרציה בין חלקיו השונים של הארגון ומשמש לקבלת החלטות בארגונים, ליצירת יתרון תחרותי.

 

בשל החשיבות האסטרטגית של הנושא, ארגונים בכל תחום משלבים כיום מגוון תפקידים חדשים הנחוצים להובלת מאמץ כלל-ארגוני לטרנספורמציה ולהתייעלות דיגיטלית, בתפקידים שונים ובמיומנויות שונות.

 

לכן, הביקוש לאנשים מיומנים בניהול ופיתוח בטכנולוגיות אלו המסוגלים להבין את צרכי הארגון, הלקוחות והספקים, ולתרגם דרישות אלו למערכת מידע המבוססת על הטכנולוגיות המתקדמות המתאימות ביותר – הוא עצום וגדל בכל רגע נתון.

 

לאור הנ"ל פעלה מכללת מבחר עם בית הספר למערכות מידע של האקדמית תל אביב יפו ובנתה תכנית לתואר ראשון במערכות מידע (B.Sc) המותאמת במיוחד לנשים ובוגרות סמינרים מהמגזר החרדי.

הבוגרות מועסקות במקצוע, במגוון תפקידים בעולם ההיי-טק: תכנות – במגוון רחב ביותר של תחומים ואפשרויות, ניהול פרויקטים, ניתוח מערכות, איפיון / עיצוב מערכות, פיתוח עסקי, כלכלי, יצירתי, אבטחת מידע, בדיקת איכות תוכנה + הטמעה.

בתואר הראשון במערכות מידע מפגישים בין שני העולמות, עולם הטכנולוגיה ומדעי המחשב מחד, ועולם ניהול העסקים והכלכלה מאידך.

 

המטרה היא, בעיקר, ללמד את הסטודנטית להשתמש בטכנולוגיה על מנת לעזור לעסקים לשפר את מצבם התחרותי בשוק. לשם כך, על הסטודנטית להכיר את שני העולמות, ולדעת לבחור את הפתרון האידיאלי והמתקדם המתאים לכל צורך.

 

התואר הראשון במערכות מידע מציע תכנית רב תחומית שמכשירה את הסטודנטים בסוגי טכנולוגיה שונים, פעילויות שונות, והתאמה לשינוי מתמיד לבוגרי לימודי מערכות מידע במכללה האקדמית תל אביב – יפו, יש ידע מעמיק הן בצד הטכנולוגי, כולל ידע במגוון טכנולוגיות דיגיטליות חדישות, בהבנת בניתוח תהליכים, בהגדרת נתונים, באבטחת מידע וסייבר ועוד, והן בצד העסקי, יכולת לעבוד כחלק מארגון, כדי לנתח ולהבין את הארגון ומטרותיו, להניע פיתוח תהליכים עסקיים חדשניים תוך התאמה, והטמעת טכנולוגיות. הלימודים בתחום מתמקדים בפיתוח יכולות לניתוח ופתרון בעיות על-מנת לספק פתרונות מחשוב לארגונים, כאשר הדגש הוא על זיהוי צרכים משתנים תדיר, מעקב אחר התפתחויות טכנולוגיות חדישות, והתאמה דינמית של פתרונות דיגיטליים.

 

יתרון ייחודי ומשמעותי במסלול זה – הוא בהקניית 'ארגז כלים' שמספק לבוגרות ידע טכנולוגי וכישורים ללמידה עצמית, שבזכותם ימשיכו להתפתח ולהתמודד בהצלחה עם האתגרים שצופן העתיד . ובעיקר – מדובר על עבודה עתידית גם עם מערכות מחשוב וטכנולוגיות אבל בעיקר – עבודה גם עם אנשים, הבנת תהליכים ויצירת סביבה טובה יותר מהפן האנושי והפן הטכנולוגי יחדיו.

לימודי התואר שמים דגש על הוראת תחומים מודרניים, כגון: מחשוב ענן, מחשוב נייד, מחשוב חברתי, סיכוני סייבר, פיתוח ל- Web ,Data Science, מתודולוגיות פיתוח ,Agile טרנספורמציה דיגיטלית, ועוד.

 

שילוב של תיאוריה עם התנסות מעשית עם סגל מרצים/ות בעלי ניסיון רב בתעשייה ברמת לימודים גבוהה במיוחד.

 

< קורסי מתמטיקה

 

< קורסי שפות תכנות

 

< קורסי ניתוח ואפיון של מערכות ומסדי נתונים

 

< קורסי ניהול פרויקטים, ניהול וכלכלה

 

< ממשקי אדם מחשב (אנגלית)

 

< מדעי הנתונים

 

< שיווק דיגיטלי.

מסלול בוקר, 3 שנים, במהלך כ- 4 ימים בשבוע, במשך 6 סמסטרים (א' וב').

ממוצע של 80 במכינה / בגרות.

ציון של 70 בחלק המתמטי )ציון 60 לפחות בכל אחד מנושאי המכינה(

אנגלית ומתמטיקה – 4 יח"ל

ציון מבחן תיל – 500 ומעלה

ראיון אישי

מועד פתיחה

פעם בשנה בסמסטר א'.

פתיחת המסלול מותנית במספר נרשמים.

שכר לימוד אוניברסיטאי

מתעניינים? השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם

בוגרים ממליצים

ייעוץ
והכוונה

אנחנו זמינים לייעץ ולכוון אתכם לבחירת מקצוע המתאים ביותר בעבורכם, מלאו פרטים ונציגנו ישוב אליכם בהקדם:

ייעוץ
והכוונה

אנחנו זמינים לייעץ ולכוון אתכם לבחירת מקצוע המתאים ביותר בעבורכם, מלאו פרטים ונציגנו ישוב אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן